Parafia Św. Andrzeja Apostoła w Złoczewie

godz. 7:00, 18:00

dzielazdrewna logo pl

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W czasie wakacyjnym, w dni powszednie, w parafii tradycyjnie jest sprawowana tylko jedna Msza św. w klasztorze. Układ Mszy św. jest następujący:
    • poniedziałek – wieczorem
    • wtorek – rano
    • środa – wieczorem
    • czwartek – rano
    • piątek – wieczorem
    • sobota – rano.
    • sobotnia Msza św. wieczorna w farze.
  2. W niedziele NIE ma Mszy św. południowej o godz. 11:30! Pozostałe Msze św. bez zmian.
  3. W lipcu po Mszach św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Najdroższej Krwi Chrystusa Pana.
  4. Dziś obchodzimy doroczną uroczystość odpustową ku czci Matki Bożej Szkaplerznej. Sumę odpustową o godz. 12:00 odprawi i kazanie wygłosi ks. podpułkownik Tomasz Paroń, proboszcz parafii wojskowej w Sieradzu. Po Mszach św. w farze, przy bocznym ołtarzu Matki Bożej Szkaplerznej, będzie możliwość przyjęcia szkaplerza. Chętnych zapraszamy.
  5. We wtorek - 23 lipca - w kościele klasztornym Mniszek Kamedułek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach nieustannej diecezjalnej adoracji. Wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 07:30. Repozycja o godz. 17:00.
  6. W przyszłą niedzielę - tradycyjnie po liturgicznym wspomnieniu św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, włączamy się w akcję „Święty Krzysztof”. MIVA POLSKA zachęca kierowców by podziękować Bogu za bezpieczne podróże i ofiarować 1 grosz za 1 kilometr przejechany bez wypadku na zakup środków transportu dla misjonarzy. Ofiary złożone przy poświęceniu pojazdów przekażemy na misje by pomóc Polskim Misjonarzom nieść Dobra Nowinę na krańce świata. Poświęcenia pojazdów dokonamy tradycyjnie po wszystkich Mszach św. Jeden kapłan przy wyjeździe z parkingu parafialnego, drugi kapłan na ul. Szkolnej przy ABC. Każdy kierowca przy poświęceniu otrzyma przylepiec z wizerunkiem św. Krzysztofa. Pięknie przygotujmy nasze pojazdy do poświęcenia.
  7. W sierpniu z naszego dekanatu wyruszy piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Zapraszamy na pielgrzymi szlak! Już w najbliższą środę – 24 lipca w godz. od 17.00 do 19.00 w domu parafialnym będzie możliwość zapisania się na pielgrzymkę, wypełnienia wszystkich dokumentów i uzyskania bliższych informacji. W sobotę 27 lipca w godzinach od 9.00 – 12.00 w domu katolickim przyjmować będziemy też wszystkie konserwy i produkty z długim terminem ważności dla pielgrzymów. Każda forma wsparcia jest cenna. Z góry dziękujemy! Pod chórem na stoliku została także wystawiona skrzynka, do której można wrzucać kartki z wypisanymi intencjami modlitewnymi, w których będziemy się modlić podczas pieszej wędrówki. Serdecznie zachęcamy do duchowej łączności z pielgrzymami.
  8. Organizujemy autokarową pielgrzymkę do Częstochowy na wejście pieszych pielgrzymów grupy niebieskiej we wtorek – 13 sierpnia. Wyjazd o godz. 12:00. Autokarem dojedziemy do pątników około godz. 14:00, wszyscy wysiądziemy z autokaru, by ostatni odcinek ok. 10 km wspólnie z pątnikami przemierzyć pieszo i razem z nimi wejść przed jasnogórskie wały i wizerunek Czarnej Madonny. Koszt 40 zł. Zapisy z wpłatą w zakrystii. Zachęcamy, by w czasie wakacyjnym, towarzyszyć naszym pątnikom i razem z nimi przeżywać radość spotkania z Panią Jasnogórską. Serdecznie zapraszamy.
  9. W lutym przyszłego roku organizujemy pielgrzymkę do Meksyku. W programie nawiedzenie Guadelupe, zwiedzenie stolicy Meksyk, miasta złota i srebra w Taxco a także wypoczynek w Acapulco. Bliższe informacje i zapisy bezpośrednio u ks. Pawła, wikariusza.
  10. Proszono nas by ogłosić: Grupa AA „24 godziny Złoczew” organizuje wyjazd do Lichenia w dniu 27 lipca br. Są jeszcze wolne miejsca w autokarze. Chętnych prosimy o kontakt z p. Zdziśkiem pod numerem telefonu 667 137 588.