Parafia Św. Andrzeja Apostoła w Złoczewie

godz. 7:00, 18:00

W okresie zimowym

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Od poniedziałku do soboty nabożeństwa czerwcowe po Mszach św. w klasztorze.
  2. W piątek uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Taca z tego dnia przeznaczona jest na „Świętopietrze” tj. na Stolicę Apostolską.
  3. Polecamy prasę religijną: Cuda i Łaski Boże, Miłujcie się, Wzrastanie, Misyjne Drogi.
  4. W czasie wakacyjnym, w dni powszednie, w parafii tradycyjnie będzie sprawowana tylko jedna Msza św. w klasztorze. Układ Mszy św. będzie następujący:

- w poniedziałek – wieczorem

- we wtorek – rano

- w środę – wieczorem

- w czwartek – rano

- w piątek – wieczorem

- w sobotę – rano.

- sobotnia Msza św. wieczorna i Msze św. niedzielne bez zmian.

1. W czasie urlopowym codziennie jedna Msza św. z intencji pogrzebowych będzie odprawiana poza parafią. W parafii będziemy wspominać tych zmarłych w modlitwie powszechnej. Zachęcamy by przybywać na Eucharystię sprawowaną w parafii i duchowo łączyć się w modlitwie za bliskich zmarłych. W gablocie jest wywieszony wykaz intencji – gregorianek na lipiec dla ks. Proboszcza i ks. Grzegorza Rąpały.
  2. Przypominamy, że są jeszcze wolne miejsca na wyjazd na pielgrzymkę do Medjugorie w dniach 30.07.–08.08.2018 r. na tzw. Festiwal Młodych. Szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeń. Zapisy u ks. Łukasza Kręczyńskiego, proboszcza parafii Godynice, tel. 782 278 252 lub w biurze podróży u Joanny Pietrzak, nr tel. 538 388 705.
  3. Na ostatnim spotkaniu Rady Parafialnej została wybrana firma, która wybuduje parking przy kościele. Na piśmie, do kancelarii parafialnej, wpłynęło 7 ofert. Najkorzystniejsza cenowo okazała się oferta Firmy Brukarskiej TOM-BRUK Tomasza Jeżewskiego z ul. Zielonej 14 w Złoczewie. Z Firmą została podpisana Umowa na wykonanie tego zadania za kwotę 150.000 zł. Termin realizacji uzależniony jest od możliwości zakupu kostki brukowej. Wstępnie czas zakończenia 30 września 2018 r. Niestety cały koszt tej inwestycji spocznie na Parafii, gdyż dnia 28.05.2018 r. otrzymaliśmy pismo z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego o odrzuceniu naszego wniosku o dofinansowanie projektu (przypominamy złożonego dnia 17.02.2017 roku!) ze „względu na brak dostępnej alokacji”. W zaistniałej sytuacji zwracamy się z serdeczną prośbą, kto mógłby dobrowolną ofiarą wesprzeć to dzieło, które będzie służyło wiernym, to będziemy bardzo wdzięczni. Na pojawiające się często pytania: „Czy parafialny parking będzie płatny?” odpowiadamy że „NIE”. Parking będzie bezpłatny i całodobowo otwarty dla wszystkich wiernych przybywających na nabożeństwa do naszej świątyni ale i też dla mieszkańców Złoczewa czy przybywających w różnych sprawach do naszego miasta. Dlatego tym bardziej warto jednorazowo złożyć datek wspierający budowę parkingu by jak najszybciej z niego korzystać.