Parafia Św. Andrzeja Apostoła w Złoczewie

godz. 7:00, 18:00

dzielazdrewna logo pl

VIII NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Dziś w naszej parafii uroczystość Pierwszej Komunii Świętej.
  2. W „białym tygodniu” Msze św. wieczorne w farze a po nich nabożeństwa majowe.
  3. Pamiątkowe obrazki komunijne wręczymy w piątek po Mszy św. wieczornej.
  4. Dla dzieci pierwszokomunijnych organizowana jest pielgrzymka dziękczynna na Jasną Górę. Wyjazd w sobotę 25 maja o godz. 7:00 z parkingu przy OSP. Koszt 40 zł. Są jeszcze wolne miejsca w autokarze. Gdyby ktoś był jeszcze chętny to zapraszamy. Zapisy z wpłatą w zakrystii. Dzieci prosimy o zabranie strojów komunijnych do przebrania w Częstochowie.
  5. Rodzicom dzieci klas drugich składamy serdeczne podziękowanie za posprzątanie kościoła i terenu wokół świątyni przed dzisiejszą uroczystością.
  6. Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych dziękujemy za piękną dekorację na dzisiejszą uroczystość. Serdeczne Bóg zapłać.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1. Nabożeństwa majowe po Mszach św. wieczornych.
  2. W poniedziałek święto NMP Matki Kościoła.
  3. W poniedziałek odpust ku czci Matki Kościoła w Bętkowie. Suma o godz. 12:00.
  4. We wtorek odpust ku czci św. Jana Nepomucena w Kliczkowie Małym. Suma o godz. 12:00.
  5. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  6. W przyszłą niedzielę uroczystość Najświętszej Trójcy.
  7. Przypominamy, że w tym roku ołtarze na Boże Ciało przygotowują: 1) blok przy ul. Szkolna 12; 2) ul. Lututowska bez bloków; 3) blok przy ul. Szkolna 10; 4) ul. Burzenińska bez bloków.
  8. Polecamy prasę religijną: Opiekun (ten numer zdecydowanie przejęli neoprezbiterzy. Aż na jedenastu stronach znajdziecie nie tylko zdjęcia ale przeczytacie również m.in. kim chcieli być zanim usłyszeli głos powołania…)
  9. Społeczny Komitet Renowacji Nekropolii Złoczewskich na rzecz dalszej renowacji zabytkowych krzyży i nagrobków na cmentarzu zebrał kwotę 1.850 zł.

1. Uroczystość Rocznicy Pierwszej Komunii w przyszłą niedzielę o godz. 11:30.
  2. Spotkanie organizacyjne dzieci obchodzących Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej w poniedziałek i wtorek o godz. 16:00. Obecność obowiązkowa!
  3. Rodziców dzieci rocznicowych prosimy do pomocy przy sprzątaniu kościoła i terenu wokół świątyni w piątek o godz. 16:00. Prosimy przynieś własne narzędzia.
  4. Spowiedź św. dla dzieci rocznicowych, również dla ich rodziców, chrzestnych i najbliższych oraz wszystkich chętnych w sobotę o godz. 10:00. Prosimy o punktualne przybycie. Będą również kapłani z dekanatu. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty.