Parafia Św. Andrzeja Apostoła w Złoczewie

godz. 7:00, 18:00

dzielazdrewna logo pl

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. W imię Boże rozpoczynamy wielkopostne rekolekcje parafialne a od poniedziałku szkolne. Rekolekcje prowadzi ks. Marcin Humeniuk, wikariusz parafii św. Anny w Bralini. Plan (…)
  2. Ofiary składane na tacę w poniedziałek, wtorek i środę przeznaczamy dla Ojca rekolekcjonisty.
  3. Dziś przed kościołem zbiórka ofiar na potrzeby Dzieła Pomocy Misjom Ad Gentes.
  4. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 17:30, a po nich Msza św. wieczorna.
  5. Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży w piątek o godz. 16:00.
  6. Spotkanie kandydatów do bierzmowania w piątek o godz. 16:30.
  7. W pierwszy piątek miesiąca adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi od godz. 17:00.
  8. Odprawiającym pierwsze piątki miesiąca przypominamy, że aby dopełnić dziewięć pierwszych piątków tego dnia konieczne jest przyjęcie Komunii św. A wic w najbliższy piątek – który przypada po spowiedzi rekolekcyjnej - wystarczy uczestniczyć w nabożeństwie Drogi Krzyżowej dla dzieci i młodzieży o godz. 16:00, która jest połączona z obrzędem Komunii św.
  9. Droga Krzyżowa dla dorosłych w piątek po Mszy św. wieczornej.
  10. W piątek - 1 marca - obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pamiętajmy o żołnierzach antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia, dzięki którym możemy dziś żyć w wolnej i demokratycznej Ojczyźnie.
  11. Objazd chorych z Komunią św. w sobotę od godz. 6:30.
  12. W sobotę pół godziny przed Mszą wieczorną odprawimy pierwszą sobotę miesiąca z JPII.
  13. Polecamy prasę religijną: Opiekun (polecamy artykuły na Wielki Post: „Dobry smutek i płacz” i „Post na piaskach pustyni”).
  14. Wiernym z bloku przy ul. Szkolnej 5 oraz indywidualnym ofiarodawcom dziękujemy za ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pańskiego. Serdeczne Bóg zapłać.
  15. Za sprzątanie kościoła dziękujemy wiernym z bloku przy ul. Szkolnej 5, a prosimy mieszkańców ul. Starowieluńskiej, ul. Opłotki, ul. XX-lecia, ul. Nowej. Pierwszą grupę zapraszamy w sobotę o godz. 8:30. Grupie sprzątającej kościół przypominamy, że w okresie Wielkiego Postu NIE przyozdabiamy ołtarzy kwiatami.
  16. Przypominamy, że Caritas realizuje Program Pomocy Żywnościowej. Osoby kwalifikujące się do programu prosimy najpierw o udanie się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Złoczewie celem uzyskania tzw. skierowania.
  17. Przypominamy, że organizujemy wakacyjny obóz dla dzieci w miejscowości Łazy nad polskim morzem, który będziemy przeżywać w dniach od 29 czerwca do 06 lipca br. Szczegółowy program i koszty obozu w gablocie ogłoszeń oraz na www parafii.
  18. Organizujemy Ekstremalną Drogę Krzyżową pod hasłem „Droga tęsknotą pisana”, którą pójdziemy w nocy z piątku na sobotę (z dnia 22 / 23 marca). Rozpoczęcie Mszą św. w farze o godz. 20:00. Po Mszy św. indywidualne błogosławieństwo każdego pielgrzyma i wymarsz. Nowa trasa tym razem będzie wiodła od złoczewskiej fary przez Miklesz – Borzęckie – Burdynówkę – Łeszczyn – Biesiec – Kamionkę – Gronów – Grabówkę – Marianów – Kamilew – Lipno – Szklaną Hutę i zakończenie w kościele klasztornym Mniszek Kamedułek w sobotę rano). Trasa będzie wiodła także wzdłuż dróg publicznych, dlatego prosimy by każdy uczestnik szedł w kamizelce odblaskowej i był wyposażony w latarkę. EDK to nabożeństwo o charakterze indywidualnym. Na trasie idziemy w znacznych odległościach od siebie i obowiązuje milczenie. Każdy w sercu rozważa mękę naszego Pana Jezusa Chrystusa i niesie swoje intencje. Szczegóły na plakatach wywieszonych w gablocie ogłoszeń i na www parafii. Zapisy na edk.org.pl oraz w zakrystii.