Parafia Św. Andrzeja Apostoła w Złoczewie

godz. 7:00, 18:00

W okresie zimowym

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

1. Spotkania organizacyjne dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 17:00. Obecność obowiązkowa!
  2. Do sprzątania kościoła i terenu wokół świątyni przed Pierwszą Komunią Świętą prosimy rodziców dzieci klas drugich w piątek o godz. 16:00. Prosimy przynieś własne narzędzia.
  3. Spowiedź św. dla dzieci pierwszokomunijnych, rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 10:00. Będą również kapłani z dekanatu. Prosimy o punktualne przybycie.
  4. Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w przyszłą niedzielę o godz. 11:30.
  5. Pielgrzymka dziękczynna dzieci pierwszokomunijnych wraz z rodzicami na Jasną Górę w sobotę 26 maja. Wyjazd o godz. 8:00. Koszt 25 zł. Zapisy z wpłatą w zakrystii.
  1. Nabożeństwa majowe od poniedziałku do piątku w klasztorze; w sobotę i niedzielę w farze.
  2. Tylko w poniedziałek w godz. 15:00 - 17:00 wydawanie darów żywnościowych w ramach Programu Pomocy Żywnościowej realizowanego przez Caritas. Prosimy o punktualność! Za rozładunek darów dziękujemy Sławomirowi Paprocie i Mateuszowi Rąpale.
  3. We wtorek w parafii Godynice odpust ku czci św. Zofii. Suma o godz. 12:00.
  4. Przypominamy o modlitwie Różańca Nieustającego w środę – 16 maja.
  5. W piątek o godz. 19:00 katecheza dla młodzieży klas II szkół ponadgimnazjalnych.
  6. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
  7. Polecamy prasę religijną: Opiekun, Misyjne Drogi oraz kwartalnik Okno wiary w cenie 10 zł.
  8. Organizowany jest wyjazd na Pola Lednickie w sobotę 2 czerwca o godz. 8:00 z parkingu przy OSP. Zapisy w zakrystii lub u katechetki Marii Pochwickiej.
  9. W szczególnym czasie setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę organizujemy wyjazd na koncert w wykonaniu Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego w niedzielę 3 czerwca w Teatrze Wielkim w Łodzi. Wyjazd o godz. 15:00. Koszt 30 zł. Zapisy w zakrystii.
  10. Zgodnie z prawomocną decyzją nr 223/2018 z dn. 16 kwietnia 2018 r. wydaną przez Starostę Sieradzkiego, o udzieleniu pozwolenia na rozbiórkę budynku położonego przy ul. Kościelnej 14, w minionym tygodniu został wyburzony budynek tzw. „organistówka”. Od lat budynek znajdował się w bardzo złym stanie technicznym, co jest udokumentowane w Książce Obiektu Budowlanego (KOB). W czasie ekspertyzy technicznej, wykonanej wiosną tego roku, stwierdzono, iż stan techniczny budynku stwarza zagrożenie dla potencjalnych nawet niepowołanych użytkowników, jak i również dla przygodnych przechodniów, gdyż budynek bezpośrednio przylegał do pasa drogowego drogi wojewódzkiej o bardzo dużym natężeniu ruchu. W ocenie ekspertów nie było ani technicznego ani też ekonomicznego uzasadnienia do remontowania tak zniszczonego budynku. Dlatego na ostatnim spotkaniu rady parafialnej zapadła jednogłośna decyzja, aby budynek wyburzyć, a w to miejsce zbudować parking, który jest tak wyczekiwany przez parafian, ale i też przydatny dla miasta, dla okolicznych punktów usługowych, gdyż w centrum brakuje miejsc parkingowych. Za wykonane w czynie społecznym, całkowicie bezinteresownie prace dziękujemy: Pawłowi Myszkowskiemu, Jerzemu Myszkowskiemu, Wojciechowi Piesykowi, Mariuszowi Piesykowi, Henrykowi Jagielskiemu, Henrykowi Dziechciarkowi, Bogdanowi Lisowi, Jakubowi Palusińskiemu, Pawłowi Lisowi, Waldemarowi Mazurkiewiczowi, Sylwestrowi Obiegłemu, Andrzejowi Amanowiczowi, Wojciechowi Bocianowi, Leszkowi Wysota, Waldemarowi Świątkowi, Zbigniewowi Partyce, Rafałowi Burzała, Mateuszowi Rąpale, Kazimierzowi Skrobale, Tadeuszowi Kowalskiemu, Arturowi Musialskiemu. Wszystkim za trud pracy dla dobra naszej wspólnoty parafialnej serdeczne Bóg zapłać.
  11. Jednocześnie ogłaszamy nabór ofert na wykonanie zadania: budowa parkingu dla samochodów osobowych o nawierzchni z kostki betonowej typu „POL-BRUK”. Nabór ofert potrwa przez miesiąc, tj. do dnia 15 czerwca 2018 r. Zachęcamy szczególnie firmy działające na terenie naszej parafii do złożenia na piśmie w kancelarii parafialnej swojej oferty. Gdyby ktoś chciał polecić jakąś sprawdzoną firmę, która rzetelnie by te prace wykonała, prosimy o kontakt bezpośrednio z ks. Proboszczem. Dodatkowe informacje dla tego ogłoszenia w gablocie ogłoszeń oraz na www.parafiazloczew.com